25 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

The Elder Scrolls III: Morrowind

somesz83
#2724 somesz83 [3324]
Az oldal már nincs meg vagy két éve, de a fóruma még él és virul. Jómagam meg már nem is nagyon játszok. A modjaim meg fent vannak a tesnexuson meg a modding historyn is. Amúgy tudom, hogy ezeréves komment, csak a poén kedvéért toltam rá egy választ!

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2014.09.19. 16:17
jawsika
#2723 jawsika [3837]
Nézzenek oda. Régen hallottam rólad. Volt egy oldalad anno, ahol TES-es modok votlak, meg mindenféle anyag. Imádtam.

Btw elég régi kommentre válaszoltál ám.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: somesz83 2014.09.19. 14:51
somesz83
#2722 somesz83 [3324]
Nem.

Válasz erre

Előzmény: Kalenics 2010.05.10. 16:41
jawsika
#2721 jawsika [3837]
http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Baladas_Demnevanni_(quest)

Linkként hibás volt, de ezen a címen van a megoldás. Ez a quest linkje, ha a "three books"ra klikkelsz, ott le van írva, pontosan melyiket, honnan lehet megszerezni. Azt sajnos nem tudtam linkelni, mert benyom egy smile-t. -.-

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Sunami
#2720 Sunami [1]
Sziasztok,lenne egy kis problémám...
Telvanni ház tagja vagyok,és tel Vos-ban kaptam Aryon-tól egy olyan küldetést,hogy győzzem meg Baladast,hogy csatlakozzon..(ő gnisisben,Arv Drelen-ben található)
Baladas cserébe 3 könyvet kér hogy vigyek el.
A Tűz és hit könyvéről azt mondta,hogy vivecben,a bölcsesség csarnokában találom..ott körbekérdezősködtem és azt mondták h a bölcsesség csarnoka mélyén találom meg ezt a könyvet..nos,én mindent körbenéztem,a könyvtárat is,meg amit csak lehet,és nem találom.
Aki valamit tud róla,vagy esetleg hogy máshonnan meg tudom-e szeretni,az létszi írjon.
ja,és aki esetleg a másik 2 könyvről is tud tanácsot adni,az is írjon!

Előlre is köszi!

Válasz erre

Kalenics
#2719 Kalenics [102]
Valaki játszik még mod nélkül?

Válasz erre

EM64T
#2718 EM64T [3]
Nem értem miért nem megy a MorrowindHQ oldala. A legjobb (és az egyetlen, de ettől még nagyon jó) magyar Morrowindes oldal, imádtam böngészgetni rajta!

Válasz erre

EM64T
#2717 EM64T [3]
Én ehhez túl lusta vagyok, a könnyű pénzre szeretek menni. De ha lopsz a Mágusok Céhétől egy hatalmas lélekkövet, szerzel valahonnan egy aranyszent idéző tekercset, beletöltöd a lelkét a kőbe: egyből 80 ezer aranyat ér. Azzal már el lehet mókuskázni. Bár a kiképzők zabálják a pénzt...

Válasz erre

Előzmény: Lyobag 2010.01.13. 17:59
EM64T
#2716 EM64T [3]
Simán kezdj el egy új játékot... Furcsa, nekem is így adja be, de midnen gond nélkül megy a játék.

Válasz erre

Előzmény: torwal 2010.03.01. 23:11
torwal
#2715 torwal [3]
Heló
Win7-en szeretnék játszani ezzel a játékkal de miután betölti a menüt leáll
A magyarítás feltelepítése után úgy indul el hogy egyből betölt egy "mentést" amin egy egyes szintű sötét elf-el állok Ghostgate előtt aztán szintén meghal. Az 1.6.???? után van még patch?

Válasz erre

Lyobag
#2714 Lyobag [6266]
imádom ezt a játékot! 2-es szintű vagyok és alkímiai tudásomnak hála olyan intelligencia növelő piákat gyártok, hogy semelyik kereskedő se tudná megvenni! jelenleg 30 k egy üveg értéke, ad 11 K intelligenciát 30 K secundumra
akit érdekel, az menjen teljes alkímiai keverőfelszereléssel Sadith Morába, a birodalmi szentélyben lehet megvenni a hozzávalókat. megveszed, kikevered, megiszod (legalább 3 alkotóelemet ismerni kell hozzá). ezután újra. így van bőven manám, mostmár csak Azura csillaga kéne meg egy arany szent idéző varázslat, utána bűvölhetek agyba-főbe bármit már ha sikerül elpusztítani az idézettemet

Válasz erre

Hortator-Nerevarine
#2713 Hortator-Nerevarine [8]
Én nem vagyok nagy informatikus, ugyhogy tényleg a többiek tuti mondanak valamit... Csak várj türelemmel


---------------------------------------------------------------------------
Oblivion is a playground, Morrowind is my home...

Válasz erre

Előzmény: Berci1 2009.12.26. 00:54
Hortator-Nerevarine
#2712 Hortator-Nerevarine [8]
Uhhh... de szar... Ténylkeg nincs más ötletem. De Almalexiát úgyis ki kell majd nyírnod... Fel a fejjel, mások majd tuti tudnak segíteni...

Válasz erre

Előzmény: Berci1 2009.12.26. 00:54
Berci1
#2711 Berci1 [464]
70 es szinten még hova erősödjek? Nem túlélni kell a robbanást. lerakja a bombát van 10 sec hogy elmenj hátrébb én várok de semmi nem történik.ez nem mod-os küldi!!! ez tribunál küldetés! Almalexia adja vagy hogy hívják ha odameek akkor meg meghalok, de semmi robbanás csak összeesik és kész.többször ujraraktam már. nemtom mi a baja. nincs más szál mert azon kéne továbbmenni. találni kéne vmi noclip-es cheatet amivel átmmehetsz a falon. bár azzal se oldódik meg akkor a főbérgyilkos leölése:S

Válasz erre

Hortator-Nerevarine
#2710 Hortator-Nerevarine [8]
Lara Craftnál segítsetek már, meg ölöm már ezt az asszonyt! Adok neki ajándékot felviszem 100 ra a szeretetét... semmit nem mondd semmi küldetésről... kilépek a beszélgetésből vissza lépek és megint 0 -án van a telepátiánk. Utsó bejegyzés a naplómba vele kapcsolatban mournholddal kapcsolatos de nem értettem... ha meg elmegyünk oda akkor sem történik semmi!

Szakítani akar?

Válasz erre

Hortator-Nerevarine
#2709 Hortator-Nerevarine [8]
szerintem tedd fel újra ha úgyse jó akkor ügyeskedj... mondjuk más szálon indulj el légy erősebb sokkal, és ha akkor robbantassz akkor nem halsz majd meg.

Válasz erre

Előzmény: Berci1 2009.12.25. 21:34
Berci1
#2708 Berci1 [464]
Sziasztok nekem megvan eredetiben és ezért sem értem mi a gond. Szal pár küldinél bebugol: tribunálban egy küldinél mikor vmi dwemer alagútban fel kell robbantani magunk előtt a sziklákat és egyszerűen nem történik semmi. visszaszámol semmi. de ha visszaszámolás végén ott állok a kő mellett meghalok. akkor tribunálban mikor megölném a főcsávót aki ránk küldi a bérgyilkosokat mielőtt meghal vmit dumál, kijön a szöveg ablak és folyamatosan ismételgeti amit mond és hiába nyomom a goodbye-t nem hagyja abba. próbáltam már messziről is kinyírni, mindig ugyanez:S a bloodmoonnal és alappal nem volt gond. ja és régen hallottam meg láttam képeket egy star warsos módról. fénykardokkal mentek ami tök jól nézett ki. nem tudja vki honnan lehetne leszedni? személy szerint sztem ez jobb mint az oblivion, de az oblivion is rohadt jó volt.(csak ott nem lehet levitálni)

Válasz erre

Hortator-Nerevarine
#2707 Hortator-Nerevarine [8]
Képzeld megtaláltam a gyűrűs modot... de akkora fos... vehetsz egy 15 kilós gyürüt és aztán minden egyes effectes gyűrűdet kicserélheted egy kamura mi ugyanazt a nevet viseli de a mod adja... aztán a kézvértjeid helyett veheted fel a 15 kilós gyürüt amire rőá pakolhatsz asszem 4-4 gyürüt...
fúúú de szar.

Most a Lara Craftozom... de kurvára elegem van a kis hisztis picsából... már alig áll szóba velem... Nem tudom mit akar a küldijeivel
elviszem mournholdba aztán semmi....

Válasz erre

Carasan
#2706 Carasan [118]
Az Elder Scrolls magyarításának honlapjáról eltudsz jutni olyan oldalra, ahol magyar leírással találhatsz modokat/pluginokat a játékhoz, de nem rémlik, hogy ilyen lett volna köztük. Azt leszámítva meg nem tudom hogy vannak-e egyáltalán modok hozzá.

Válasz erre

Hortator-Nerevarine
#2705 Hortator-Nerevarine [8]
Csao megtaláltam a cuccaimat jeee. Viszont van olyan mod ami engedi hogy egyszerre 2 kard legyen a kezedben, ha jól emlékszem volt ilyen csak az volt a rossz hogy egyiket nem használhatad tehát csak vizuális érdeme volt.
Jah és még egy olyan mod kellene hogy egyszerre több amulettet és gyürüt is tudok hordani.. Ez nem megoldható? Esetleg van iylen mod már?

Válasz erre

Hortator-Nerevarine
#2704 Hortator-Nerevarine [8]
Ok köszi. megoldottam úgy hogy találtam egy régebbi mentést amikor még nem használtam modokat. Viszont újabb problémám van
Az a helyzet hogy kibaszott sok artifaktot meg mindent összehordoztam valahová, amit lakásnak használtam, na de elfelejtettem hogy hova, tehát most elkezdtem játszani és morrowindben mászkálok hogy megtaláljam azt a helyet ahol a cuccaim vannak lepakolva.
Kérdésem hogyan találhatom meg őket . az tuti hogy egy helyen van minden valami nagyobb és szép házban lehet. De nem fogok rájönni magamtól. Tehát mit tehetek. nincs valami mod, ami megmutatja hogy hol vannak mondjuk mágikus cuccok... vagy mit tehetnék? esetleg programba beleírkálni...
Segítség!

Válasz erre

Carasan
#2703 Carasan [118]
Ha már moddolt játékkal játszottál eleve, akkor onnan nincs visszaút, javaslom, hogy tedd csak fel hozzá mindet megint, mert csak úgy fog hibátlanul menni. Ezek nélkül, ha el is indulna a játék, vmikor biztos beleütközöl egy önellentmondásba, már ami a fájlokat illeti és akkor ERROR-ral menthetetlenül kidob.

Válasz erre

Előzmény: Hortator-Nerevarine 2009.05.03. 12:11
jawsika
#2702 jawsika [3837]
Hello
Ilmeni Dren második küldije elején megkérdezi, hogy "Láttad az Ikerlámpákat?" Akár igent akár nemet mondok, az a válasz, hogy: "Ó, bocsánat, azt hittem, hogy egyezik az érdeklődési körünk."
Mi a baj?

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Hortator-Nerevarine
#2701 Hortator-Nerevarine [8]
Sziasztok kedves kalandorok!

Az a helyzet h. 3 évig játszottam a Morrowindel és mindenidők legjobb játékának tartom! Úgy gondolom h. korát messze megelőzve, utánozhatatlan élményt nyújt. Azért jöttem most a forumba, mert igazából nem vagyok egy nagy kocka, de a Morrowindbe sikerült beleőrülnöm... Amikor abbahagytam aszsem 72 leveles voltam, mindent tudok a játékról, de volt egy nagy hibám... Feltelepítettem rengeteg modot... és szeretném most újra tenni a játékot és a régi mentéseimről menni, csakhogy a modok miatt (amik megvannak egyébként, de nincsenek feltelepitve) Nem enged játszani... minden töltéskor kiir csomó szart...
Ugyhogy mivel nem vagyok nagy informatikus ezért kérem a segítségeteket

Mellesleg, tervezek morrowindes pólokat csináltatni akit érdekel irjon...

Válasz erre

jawsika
#2700 jawsika [3837]
Okés, kösz megvan.
Na több tényleg nem lesz, de valaki mondja meg, az üveg páncélnak van kesztyű része is? Mert csak a csupasz kezemet látom.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

jawsika
#2699 jawsika [3837]
Ja igen.
Valaki lécci mondja meg hova kell menni.
Kösz

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

jawsika
#2698 jawsika [3837]
Ald-Ruhn-kifosztva!
Most találtam egy csajt Ald-Ruhn mellett aki meg a Szellemkapu oltárához akar eljutni. Na de hogy az hol a p....ban van... Átjöttem a Kapun, és idebenn keresgélem, de nagyon idegölő, mert a csaj lassabban fut, mint ahogy én sétálok...

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Lyobag
#2697 Lyobag [6266]
Ald-Ruhnban a harcosok céhében találhatsz egy teljes setet (mellette egy ork páncéllal). csak a harcosok céhének a küldetéseit nem árt véghez vinned, vagy 80-as (vagy 100?) szintű zárat tudj feltörni.
sajnos a jó cuccokat ritkán árulják, azokat össze kell vadászni.
apropó, tudok egy jó trükköt! nem kell hozzá csak egy Azura lélekköve, pár ezer arany és egy jó erős lélek. az egyik Telvanni nemes árul egy aranyszent idéző varázslatot. azt meg kell venni, beleidéztetni egy gyűrűbe, utána a megidézett aranyszent lelkét meg lehet szerezni ezután a Saidth Mora beli birodalmi szektánál vásárolgatni alapanyagokat, intelligencia potikat gyártani és meginni, utána jöhet a saját készítésű állandó hatású bűvölt tárgy - szinte ingyen*.
*: az alap varázslatok és eszközök költségeit leszámítva

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2009.05.01. 22:59
jawsika
#2696 jawsika [3837]
Lécci valaki mondja meg, hogy honnan szerezhetek teljes üveg páncélt. Vagy legalábbis sisakot, kézrevalót meg pajzsot. Ne a Hlaalu kincstár kirablását mondjátok, mert az nem megy. Az se baj, ha venni kell.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

jawsika
#2695 jawsika [3837]
Kösz, de asszem egyenlőre inkább maradok a Dark Brotherhood-os lábbeliben.
Ennyi mindent nem teszek meg egy kis plusz sebességért. Az Arena részt meg akkor majd felkutatom, mert bunyózni akarok!!!

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Shadowguard
#2694 Shadowguard [4237]
Csinálj mágia-ellenállás italt és idd meg mielőtt felveszed a csizmát. Előtte persze ajánlott menteni, hogy biztosra menj. Nálam olyan 60-70%-os ellenállás már elég volt hozzá, hogy lássak is valamit.
Az Arena-ban tudomásom szerint csak bizonyos quest-eknél lehet küzdeni, egyébként nem.

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2009.04.30. 18:52
jawsika
#2693 jawsika [3837]
Ja és még azt hadd kérdezzem meg, hogy hogyan lehet az Arénában küzdeni. Kösz

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

jawsika
#2692 jawsika [3837]
Jó, megoldottam. De lenne még valami...
Kaptam egy csizmát. A vakító sebesség csizmái. Ha felveszem, tök sötét lesz minden. Hogy lehet kiküszöbölni a vakítást? Van ilyen varázslat/tárgy?
Köszi

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

jawsika
#2691 jawsika [3837]
Hello
Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet screenshot-okat készíteni a játékban. Nekem van ilyen progim a gépen, és mikor lenyomom játék közben, kiírja, hogy: Created: K.plop s 13.bmp De ezt sehol se találom. Hova menti?
Köszi

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

jawsika
#2690 jawsika [3837]
Hát én somesz oldalát tudnám javasolni. Minden féle/fajta mod van.
http://somesztes.atw.hu/
Én is sok jó dolgot találtam ott.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

Előzmény: Wratek 2009.01.16. 19:38
Wratek
#2689 Wratek [6]
Sziasztok!

Nem ismertek pár jó modot ami jól eshet egy ARgóniainak? (Mindenféle fajta érdekel..ház ,fegyver, stb)

Válasz erre

jawsika
#2688 jawsika [3837]
Köszönöm a gyors reagálást és a válaszokat.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

somesz83
#2687 somesz83 [3324]
Khuul - ból, a kikötőnél áll egy khajit, ő utaztat Solstheimbe!

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2008.11.21. 10:16
somesz83
#2686 somesz83 [3324]
Ja tényleg! Én már annyit nyomtam, hogy ezekre nem emlékszem! Igaz három hete kezdtem egy új karaktert, de kapásból elutaztam a szigetre.

Válasz erre

Előzmény: Shadowguard 2008.11.21. 10:16
Shadowguard
#2685 Shadowguard [4237]
A modos rész igaz, viszont 100%, hogy angolul játszva sem mutatja Solstheim-et. Kb. két hónapja játszottam vele utoljára és tuti, hogy nem mutatta a szigetet. Csak valahonnan a sziget északi részéről induló hajóval lehet oda elkeveredni

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

somesz83
#2684 somesz83 [3324]
jawsika:

Az északi Solstheim szigetét asszem igen, látnod kell. A Tribunal városát nem. A magyarítást nem ismerem, hogy ilyen szinten belenyúlna a játékba.

Egyébként azzal számolj, hogy ha magyarítással játszol, búcsút inthetsz sok modnak!

Válasz erre

Shadowguard
#2683 Shadowguard [4237]
Nem látod az új szigetet, oda csak hajókázni lehet, úszni már nem. Szóval aggodalomra semmi ok De ha most kezdtél új játékot, akkor még várj vele, amíg sikerül combosodni egy kicsit, mert így elég esélytelen lennél

...az élet álom, az álom halál, a halál megváltás, a megváltás élet...

Válasz erre

Előzmény: jawsika 2008.11.21. 07:59
jawsika
#2682 jawsika [3837]
Hello azt szeretném kérdezni, hogy most tettem fel újra a morrowindet meg a két kieget. A kiegeket most először. Fenn van az új magyaritas is, és mikor elkezdem egy uj karakterrek, akkor a világtérképen látnom kéne a másik szigetet? Mert nincs rajt. Rajta kéne lennie? Köszi.

Baldur is blessed with invulnerability to all threats, physical or magical.

Válasz erre

-Jozef-
#2681 -Jozef- [1924]
[DELETED,rájöttem.]

Válasz erre

somesz83
#2680 somesz83 [3324]
Hát figyelj, nekem újat nem nagyon tudsz mondani, de azért néha felnézek!

Válasz erre

Előzmény: ATESZ_13 2008.09.20. 21:31
ATESZ_13
#2679 ATESZ_13 [106]
Amúgy senki nem nézi a blogot?

ASSASIN

Válasz erre

ATESZ_13
#2678 ATESZ_13 [106]
Köszi de ez nekemígy is magas.

ASSASIN

Válasz erre

somesz83
#2677 somesz83 [3324]
Hát szerintem a living NPCs hanyagold, ha nincs tapasztalatod a moddolás tekintetében!!!

Egyébként a Data Files mappába kell tenni a modokat. Kicsomagolod valahová, majd total commanderrel szépen behúzod őket a megfelelő mappába. A textúrákat a Texturesbe stb. A .ESP fájlnak a Data Files gyökerében kell lenni. Aztán beikszeled őket indításkor.

The Tall House: Ha kicsomagoltad valahová, lesz benne egy Data Files mappa! Na azt másold be a Morrowind könyvtárba.

OFF: Ja, miskolci vagyok. Népkerti salakmotoros fan vagyok!

Válasz erre

ATESZ_13
#2676 ATESZ_13 [106]
Somesz:Nem is tudtam h miskolci vagy.

ASSASIN

Válasz erre

ATESZ_13
#2675 ATESZ_13 [106]
Grat, nagyon jó az oldalad csak nemtom h meik mappába rakjam a living npc,meg a balmorai toronyház modokat.
plz segíts.

ASSASIN

Válasz erre

A fórumon szereplő hozzászólások olvasóink véleményét tükrözik, azokért semmilyen felelősséget nem vállalunk.